II edycja Pracowni Umiejętności
Ogólnopolski program społeczny PTC
Rozpoczyna się (11 stycznia 2005r.) druga edycja Pracowni Umiejętności, ogólnopolskiego programu społecznego realizowanego przez Polską Telefonię Cyfrową wraz z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz 10 lokalnymi organizacjami pozarządowymi.
Program nastawiony jest na aktywizowanie młodzieży ze wsi i małych miejscowości. Dzięki niemu młodzież uczy się pracy w grupie, planowania działań, opracowywania projektów i kosztorysów, samodzielności i odpowiedzialności, czyli umiejętności, których nie można nauczyć się w szkole, a które są niezbędne na współczesnym rynku pracy. Dzięki Pracowniom młodzież może, np.: zorganizować kurs dziennikarstwa, tańca, sztuki aktorskiej, informatyki lub sfinansować zakup sprzętu potrzebnego do rozwijania zainteresowań.
W pierwszej edycji programu powstało 10 Pracowni Umiejętności. W 2004 projekt był realizowany na obszarze zamieszkanym przez ponad 858 tys. osób. W program zaangażowanych było bezpośrednio 4 tysiące młodych osób. Działania w ramach projektów objęły jednak grupę 3 razy większą, czyli 12 tys. osób: uczestników przedstawień, koncertów, happeningów, festynów, odbiorców pomocy wolontariackiej. Zrealizowanych zostało 219 projektów z dziedziny sportu, kultury i wolontariatu. Łączna wartość bezpośredniej pomocy finansowej w I edycji zakończonej w czerwcu 2004 wyniosła 200. 000 zł.
Pracownie są również wyposażane przez Polską Telefonię Cyfrową w urządzenia przybliżające młodzieży najnowsze technologie. W zeszłym roku były to komputery, a w tegorocznej edycji- skannery i moduły pamięci komputerowej.
Oprócz Pracowni Umiejetności, PTC prowadzi szereg innych działań na rzecz społeczności. Pomaga też doraźnie. Zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej, 5 stycznia 2005r. podjął decyzję o przekazaniu za pośrednictwem Caritas Polska sumy 1 000 000 zł na rzecz ofiar i poszkodowanych w wyniku tragedii w Azji Południowo-Wschodniej.
Dołącz do dyskusji: II edycja Pracowni Umiejętności