Kanały MWE zniknęły z multipleksu. „Pracujemy nad nowym eksperymentem”
Mieszkańcy Łodzi i okolic nie mogą już oglądać kanałów z lokalnego multipleksu spółki MWE. Wygasło pozwolenie na emisję próbną. Michał Winnicki, właściciel MWE Networks zdradza Wirtualnemedia.pl, że jego firma planuje nową emisję próbną w tym mieście, która dotrze do większej liczby odbiorców naziemnych.
Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej w Łodzi i okolicach mogli do niedawna oglądać: Power TV, Nuta.TV, Stars.TV, Junior Music, Gold TV, Filmax, Red Carpet, TVC, TV Okazje i Super TV, który niedawno odszedł od telezakupów i postawił na emisję programów poświęconych tematyce motoryzacyjnej i wędkarskiej jako Xtreme TV. Zgoda na emisję eksperymentalną jednak wygasła. Obecnie MUX-L3 jest dostępny tylko dzięki emisji z góry Kamieńsk pod Radomskiem, w Tomaszowie Mazowieckim i Częstochowie.
„Najbliżej startu jesteśmy w Warszawie”
Czy emisja testowa w Łodzi może powrócić? W całym kraju działają multipleksy testujące standard nadawania DVB-T2/HEVC, który od końca czerwca będzie obowiązywał we wszystkich województwach. - Emisja eksperymentalna MWE Broadcast w Łodzi zakończyła się zgodnie z terminem wskazanym w pozwoleniu radiowym. Obecnie pracujemy nad nowym eksperymentem w Łodzi na innej częstotliwości i z obiektu pozwalającego na nadawanie z większą mocą, aby faktycznie całe miasto Łódź było w pełni pokryte sygnałem DVB-T2/HEVC - informuje portal Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks.
Niedawno informowaliśmy, że MWE zabiega również o emisje testowe w DVB-T2/HEVC w Warszawie i Gdańsku. Do tej pory ich nie uruchomiono. Spółka twierdziła, że firma BCAST związana z Polsatem miała utrudniać zainstalowanie nadajników, ponieważ wybrała te same budynki do swoich emisji próbnych. Czy coś zmieniło się w tym zakresie? Kiedy start MUX-ów próbnych i gdzie? - Jeśli chodzi o inne miasta, to wydaje się, że jesteśmy najbliżej startu w Warszawie, a potem dopiero w Gdańsku. Kontynuujemy również eksperyment w moim rodzinnym Szczecinie - odpowiada Winnicki.
Multipleksy lokalne to dodatkowe kanały naziemne
Multipleksy lokalne są najczęściej nadawane w miastach, gdzie w dobie telewizji analogowej dostępne były stacje lokalne. Poza obecną wcześniej na rynku telewizją pozwalają na dostęp do dodatkowych kanałów. We Wrocławiu i Świdnicy w ten sposób są dostępne: Echo 24, Eska TV Extra, Filmax, Junior Music, Super TV, Nuta.TV, Polsat HD, Power TV, Stars.TV, TVN HD i TV Okazje. W Głogowie i Lubinie w ten sposób można oglądać TV Regionalną.pl i TV Okazje. W Jeleniej Górze, Lubaniu i Bolesławcu spółka MWE Teleport nadaje: TV Dami/TV Bolesławiec, Echo 24, Filmax, Home TV, Junior Music, Nuta.TV, Power TV, Stars.TV i Super TV. W Rybniku w MUX-L2 są nadawane: Telewizja TVT, TVN HD, TVN7 HD, Eska TV Extra, Stars.TV i TV Okazje. MUX-L3 jest dostępny w Częstochowie, Kamieńsku, Tomaszowie Mazowieckim i okolicach. Obecnie za pośrednictwem tego multipleksu nadają: TVC (kiedyś NTL Radomsko), Filmax, Gold TV, Nuta.TV, Power TV, Stars.tv, Red Carpet TV, Super TV i TV Okazje.
Zobacz także: Kto może zapłacić karę za sprzęt bez DVB-T2/HEVC? Resort cyfryzacji wyjaśnia
Dołącz do dyskusji: Kanały MWE zniknęły z multipleksu. „Pracujemy nad nowym eksperymentem”
Chociaż będzie więcej kanałów radiowych.