SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Likwidacja programu Polsat News to „eliminowanie tematyki międzynarodowej z debaty”

Kilkunastu dziennikarzy i naukowców podpisało się pod listem otwartym, w którym określili oni zdjęcie z anteny kanału Polsat News magazynu „To był dzień na świecie” jako ”eliminowanie tematyki międzynarodowej z polskiej debaty publicznej”.

- Znika jedno z ostatnich miejsc w których było miejsce na prowadzenie dyskusji na tematy międzynarodowe - piszą w liście otwartym jego autorzy. - Dzisiaj jakość naszego życia coraz bardziej zależy od tego co dzieje się w Brukseli, Berlinie czy na Cyprze. W polskich mediach tego nie widać jest zupełnie odwrotnie informacji ze świata jest coraz mniej - głosi tekst oświadczenia.

Autorzy zwracają uwagę, że „taka sytuacja może mieć fatalne skutki w przyszłości”. - Bez informacji, bez publicystyki międzynarodowej nikt nie będzie rozumiał procesów, które zachodzą na świecie, a będą dotyczyły nas wszystkich - kończą swój list dziennikarze i naukowcy.

Pod listem podpisali się: Zdzisław Najder, Sławomir Dębski (Centrum Polsko - Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia), Marcin Zaborowski (PISM), Grzegorz Dziemidowicz, Henryk Szlajfer Krzysztof Bobiński, Jan Piekło, Olaf Osica (Ośrodek Studiów Wschodnich), Wojciech Wilk (Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej), Jan Ordyński, Grzegorz Ślubowski, Jerzy Haszczyński i Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”.

„To był dzień na świecie” to nadawany w dni powszednie od 2008 roku codzienny magazyn z informacjami i komentarzami dotyczącymi wydarzeń zagranicznych. Polsat News przestanie go emitować od kwietnia br. W jego miejsce ma pojawić się program publicystyczny „Tak czy nie” (więcej na ten temat). Natomiast wydarzenia zagraniczne komentowane będą w emitowanym raz w tygodniu magazynie „To był tydzień na świecie”. Stacja dzięki zmianie chce poprawić wyniki oglądalności Polsat News.

Zapowiedź usunięcia „To był dzień na świecie” z ramówki oburzyła także widzów programu, na profilu magazynu na Facebooku pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących tę decyzję.

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, nie chciał wczoraj skomentować treści listu otwartego.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział tej stacji w lutym br. wyniósł 0,97 proc. Dla porównania, udział TVP Info wyniósł 3,02 proc., a TVN24 - 2,98 proc. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Likwidacja programu Polsat News to „eliminowanie tematyki międzynarodowej z debaty”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
3p
MZ z HS tak zadecydowali i odwalic sie :)
0 0
odpowiedź
User
ddd
Podpiszcie sie pod petycja za nielikwidowaniem programu http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9440
0 0
odpowiedź
User
Zuzyte kalesony
Celem dzisiejszych mediow jest wychowac widza bezkrytycznego lykajacego kazda reklame jak pelikan rybe.

Zamiast wkurzac sie na media komercyjne (w zamysle stabloidyzowane) lepiej lobbowac aby media publiczne przejely paleczke i wreszcie sie na cos przydaly.
0 0
odpowiedź