SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy na Netfliksie najchętniej oglądają dramaty. „Gambit Królowej”, „Dom z papieru” i „W głębi lasu” hitami roku

Wśród polskich użytkowników Netflixa najpopularniejszym gatunkiem filmów i seriali pozostaje szeroko rozumiany dramat. W br. mocno wzrosła popularność filmów fantasy, o miłości i musicali. W gronie tytułów najchętniej oglądanych przez Polaków są seriale „Gambit Królowej”, „Dom z papieru” i „Ostatni taniec” oraz film „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Netflix w komunikacie podkreślił, że w br. znacząco poszerzył ofertę produkcji z szeroko rozumianej kategorii dramatów. Na platformie pojawiły się nowe filmy obyczajowe, polityczne, społeczne czy melodramaty.

Wśród tytułów najchętniej oglądanych przez polskich subskrybentów są serial oryginalny Netflixa „W głębi lasu” oraz filmy „Jak zostałem gangsterem”, „Boże Ciało”, „Proceder” i „Zabawa Zabawa”. Netflix zaznacza, że niezwykle popularny w Polsce okazał się też miniserial „Gambit Królowej”.

Kolejnymi gatunkami pod względem popularności wśród polskich użytkowników Netflixa są komedie oraz produkcje dla dzieci. Te drugie największą oglądalność osiągnęły w okresie letnim, hitami były m.in. „Wyprawa na Księżyc”, „Park Jurajski: Obóz Kredowy” i „SpongeBob Film: Na ratunek”. Z komedii najchętniej oglądano „Emily w Paryżu”, „Sex Education” i „Niewłaściwą Missy”.

Skok popularności filmów fantasy i o miłości

Netflix podaje, że o prawie 500 proc. zwiększyło się zainteresowanie polskich użytkowników filami i serialami fantasty. Wśród najpopularniejszych były m.in. seriale „Przeklęta” oraz „Locke & Key”.

Ponad trzy razy częściej niż w ub.r. były oglądane romanse i musicali. Popularnością cieszyły się takie tytuły jak „The Kissing Booth 2”, „Zakochany bogacz” czy „Miłość gwarantowana”. Natomiast wśród musicali najpopularniejsze były „Grease”, „Sweeney Todd”, „The Eddy” oraz „Eurowizja”.

Oglądalność dokumentów zwiększyła się ponad dwukrotnie, hitami były filmy na temat „Domu z papieru”, a także „Dylemat społeczny” i „Tajemnice grobowca w Sakkarze”. Ponad trzykrotnie wzrosło zainteresowanie koreańskimi produkcjami, a anime oglądało przeszło 150 proc. więcej polskich subskrybentów Netflixa niż przed rokiem.

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” i „Dom z papieru” wśród hitów

Popularność horrorów w polskiej odsłonie Netflixa wzrosła jesienią. Jednym z horrorów, który cieszył się największą popularnością wśród użytkowników platformy w naszym kraju, był polski film „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, udostępniony wiosną br. zaraz po zamknięciu kin wskutek epidemii.

Z kolei w kwietniu, lipcu i sierpniu największą popularność notowały filmy i seriale akcji, m.in. „Tyler Rake Ocalenie”, „The Old Guard” oraz „The Umbrella Academy”.

Netflix podkreśla, że w związku z premierą kolejnego sezonu hitem był serial „Dom z papieru”, który na liście TOP10 utrzymywał się w br. przez 122 dni. Inne produkcje długo obecne w tym rankingu to „Ostatni taniec” (50 dni w TOP 10), „Mroczne pożądanie” (42 dni) oraz „Ku Jezioru” (37 dni).

Według badania Mediapanel w listopadzie br. przeglądarkowa wersja Netflixa osiągnęła rekordowy wynik w Polsce - odwiedziło ją 5,98 mln internautów, wobec 5,36 mln w październiku. Netflix nie podaje, ilu ma płacących użytkowników w naszym kraju, według szacunków firmy Comapritech na koniec marca br. było ich 880 tys.

Globalnie na koniec września br. z platformy korzystało 201,15 mln subskrybentów, o 2,2 mln więcej niż na koniec czerwca. Kwartalne przychody platformy rok do roku zwiększyły się 5,24 z 6,43 mld dolarów, a zysk netto - z 1,28 do 2,22 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Polacy na Netfliksie najchętniej oglądają dramaty. „Gambit Królowej”, „Dom z papieru” i „W głębi lasu” hitami roku

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gośc
Szeroko rozumiany dramat, boszszszzs.
Dramatem jest ta kalka z angielskiego.
0 0
odpowiedź
User
Żenujące
Wstyd mi za Polaków, że oglądają taką sieczkę
0 0
odpowiedź
User
bredny
@Żenujące to za ciebie wstyd, bo nie rozumiesz czym jest dobre kino
0 0
odpowiedź