Niezależne kino w Dwójce
Niezależne kino w Dwójce z poprawką
Od niedzieli 23 marca 2003 r. na TVP 2 o godzinie 22.40 mamy okazję oglądać filmy z tzw. sekcji offowej (niskobudżetowe filmy kręcone przez amatorów) i profesjonalnej, które były prezentowane na ubiegłorocznym gdyńskim festiwalu. Jest to projekt mający na celu promowanie polskiego kina niezależnego.
Do tej pory emitowane były filmy: "Alarm", "Kallafiorr", "Złom", "D.I.L." i "Anioł w Krakowie". Największą popularnością wśród widzów cieszył się offowy film "D.I.L.", który oglądało 1 milion 678 tysięcy widzów (udział w stacji w czasie emisji filmu wyniósł 25,6%). Premiera tego filmu w Dwójce odbyła się 2 grudnia 2002 roku. Wówczas film oglądało 2 miliony 37 tysięcy widzów.
Na drugim miejscu pod względem oglądalności znalazł się "Anioł w Krakowie", który był pokazywany w sekcji profesjonalnej i dostał nagrodę za debiut. Film oglądało 1 milion 142 tysięcy widzów (udział w stacji w czasie emisji filmu wyniósł 19,1%). Średnia oglądalność wszystkich emitowanych filmów od niedzieli z tej serii wyniosła 1 milion 95 tysięcy widzów ze średnim udziałem 16,3%.
Fani kina niezależnego to w 50% kobiety i w 50% mężczyźni; w wieku 30 - 54 lat. Pochodzą głównie z małych miasteczek, posiadają wykształcenie wyższe i średnie.
Dane: AGB Polska
Dołącz do dyskusji: Niezależne kino w Dwójce