SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niska rozdzielczość i buforowanie coraz częstszym problemem cyfrowych treści wideo

Niska rozdzielczość i buforowanie to kwestie jakości cyfrowych treści wideo, na które coraz częściej narzekają internauci - wynika z badania firmy Conviva.

Conviva poddała analizie 50 miliardów odtworzeń cyfrowych materiałów wideo na świecie na różnego rodzaju urządzeniach. Okazało się, że dwie jakościowe kwestie w 2014 roku dotknęły większy odsetek wyświetleń niż w roku 2013.

Z 56,7 proc. do 58,4 proc. wzrósł udział materiałów wideo o niskiej rozdzielczości, a buforowanie pojawiło się w 28,8 proc. klipów wideo (wzrost z 26,9 proc.). Za to zmalał - i tak niewielki - odsetek nieudanych odtworzeń, z 4,8 proc. do 2,6 proc.

Z kolei badanie przeprowadzone w listopadzie 2014 roku przez firmę Accenture wykazało, że kwestie jakościowe są najczęstszą przyczyną skarg w przypadku długometrażowych treści wideo w internecie, niezależnie od rodzaju urządzeń, za pomocą których je oglądano.

1/3 internautów z całego świata narzekała na początkowy czas konieczny na buforowanie lub oczekiwanie na uruchomienie materiału wideo, a podobny odsetek pytanych wskazał na problemy z zatrzymywaniem się wideo bądź dźwięku, jak również na zakłócenia podczas odtwarzania treści.

 

Dołącz do dyskusji: Niska rozdzielczość i buforowanie coraz częstszym problemem cyfrowych treści wideo

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Telewizyjny LEMING
Ja jestem zwolennikiem telewizji tradycyjnej i nie narzekam na materiały wideo w internecie. Wiadomości czerpię ze swojego ulubionego TVN24, nic mi się nie zacina i nie buforuje, a rozdzielczość jest zawsze wysoka, HADE!!! Mam 50-calową plazmę na ścianie i fajnie mi się ogląda. Internet zawsze będzie... tylko internetem. Technologicznie nigdy nie dorówna telewizji, która działa stabilnie bez zakłóceń i w HADE!
0 0
odpowiedź
User
Vjułer
Bo umiejętność zapewnienie dobrego materiału źródłowego w optymalnej rozdzielczości i kodeku to kwestia podstawowa. Ludzie już oszaleli na punkcie 4K ...produkują w ogromnej rozdzielczości a potem darmowym nędznym kodekiem kompresują nieumiejętnie i zapychają swoje wąskie servery i łącza , podobnie jest z jakością HD. Potem jest płacz że jekość słaba a buforowanie szarpane co chwilę. Warto wiedzieć jak przygotować kontent i jak go dystrybuować - wiedza! Rozlokowanie kilku, kilkunastu serverów multikastowych daje pewność szybkiego i łatwego dostępu do mediów - kasa na infrastrukturę.
Kolejny level to streaming na żywo - sztuka w połączeniu z wiedzą i zapleczem technicznym.

----------------------
EventsMedia.pl
0 0
odpowiedź