Onet przed "Gazetą Wyborczą" najczęściej cytowanym medium w maju. Wirtualnemedia.pl w czołówce
W maju najczęściej cytowanym medium był serwis Onet, który wyprzedził "Gazetę Wyborczą" i Wirtualną Polskę. Kolejny miesiąc z rzędu w czołówce najbardziej opiniotwórczych portali znalazły się Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.
Jak pokazuje raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” na informacje Onetu inne redakcje powoływały się w maju 3835 razy. "Gazeta Wyborcza" odnotowała 2412 cytowań, a Wirtualna Polska 2290. Tuż za podium uplasowała się stacja TVN24, cytowana 2232 razy.
Do czołówki najczęściej cytowanych mediów w Polsce trafiło łącznie pięć tytułów prasowych, trzy portale internetowe, cztery telewizje i trzy stacje radiowe.
Najbardziej opiniotwórcze media - prasa
Spośród dzienników, pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w maju zajmuje "Gazeta Wyborcza", przed "Rzeczpospolitą", "Super Expressem" i "Faktem".
Najczęściej cytowanym tygodnikiem był „Newsweek”. Drugie miejsce na podium zajął tygodnik „Sieci”, a trzecie – „Polityka”.
„Playboy” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych miesięczników.
Najczęściej cytowane media internetowe
Ranking najczęściej cytowanych portali internetowych otwiera Onet, dalej są Wirtualna Polska i wPolityce.pl. Na informacje portalu Wirtualnemedia.pl inne redakcje powoływały się w maju 491 razy.
Najbardziej opiniotwórcze telewizje i stacje radiowe
TVN24 zajął pierwszą pozycję w rankingu w kategorii najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych. Na kolejnych miejscach uplasowały się TVN oraz Polsat News.
RMF FM ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz PR1.
Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i regionalne
„Dziennik Gazeta Prawna” znalazł się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce. Drugie miejsce należy do „Pulsu Biznesu”, trzecie – do „Bankier.pl”
Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Gdańsk, na którego informacje powoływano się w maju 135 razy. Podium uzupełniają Radio Kraków i "Głos Wielkopolski".
Badanie przeprowadzono na podstawie 37 122 przekazów z mediów (materiałów prasowych, publikacji w portalach internetowych oraz programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 maja 2019 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 38 102 razy (27 992 w portalach internetowych, 3 974 w prasie, 4 098 w telewizji i 1 058 w radio).
Dołącz do dyskusji: Onet przed "Gazetą Wyborczą" najczęściej cytowanym medium w maju. Wirtualnemedia.pl w czołówce