SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Współpraca Radia Nowy Świat z europarlamentem. Audycje ze Strasburga przygotowuje Patryk Rabiega

Internetowa rozgłośnia Radio Nowy Świat rozpoczęła współpracę z  Parlamentem Europejskim. Jej efektem jest cykl audycji, który do 25 października można usłyszeć na antenie w porannych audycjach. Tematem są sprawy uchodźców, przyszłorocznych wyborów europarlamentarnych oraz ochrony środowiska, a wśród przygotowujących nowe formaty - były dziennikarz TVN24, Patryk Rabiega.

Fot. Materiały RNŚ Fot. Materiały RNŚ

Nowy cykl ma trójkę autorów. To Olga Bobienko, Barbara Gregorczyk i pracujący jeszcze niedawno dla TVN24 Patryk Rabiega. Wspólnie przygotowali oni 10 odcinków, nadawanych w porannym paśmie Radia Nowy Świat. Dziennikarze przybliżają słuchaczom tematy kryzysu migracyjnego w Europie i związaną z tym kwestię relokacji oraz sytuację na polsko-białoruskiej granicy, sprawy związane z wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku i co na ten temat mówią młodzi Europejczycy, jak również od dawna szeroko dyskutowane sprawy ekologii. 

W najbliższy piątek, 20 października w ramach cyklu w audycji „Poranna Manna” około godz. 9:10 zostanie wyemitowana rozmowa Rabiegi z Pietro Bartolo, nazywanym „lekarzem żywych i martwych z Lampedusy”. Doktor Bartolo przez lata ratował migrantów docierających do Włoch – dziś jako eurodeputowany walczy o ich prawa w Parlamencie Europejskim. - Zapraszam na rozmowę o tym jak pomóc migrantom, o wykuwających się w Parlamencie Europejskim nowych przepisach migracyjnych oraz o tym, czy Europa i jej mieszkańcy zdają egzamin z pomocy uchodźcom – mówi autor rozmowy.

Radio Nowy Świat poszerza zakres działania 

We wrześniu w aplikacji Onet Audio pojawiły się podcasty przygotowywane przez zespół Radia Nowy Świat. Wśród propozycji - „Z archiwum Pani M.” autorstwa Magdy Jethon, „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Mniej więcej” Pawła Orlikowskiego czy „W głębi duszy” Elizy Michalik.

Radio Nowy Świat to z kolei internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym nadająca od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Rozgłośnia oferuje dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji, szeroką propozycję różnorodnych gatunków muzycznych i interaktywność ze słuchaczami. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni. Radia można słuchać przez stronę internetową lub aplikację. Obecnie Radio Nowy Świat wspiera 34,6 tys. patronów, miesięczną kwotą ponad 740 tys. złotych.

Według badania Krajowego Instytutu Mediów, w okresie od grudnia ub.r. do maja, RNŚ miało 0,6 proc. zasięgu i 198,8 tys. codziennych słuchaczy, a Radio 357 - 0,9 proc. zasięgu i 276,7 tys. codziennych słuchaczy. Udział rozgłośni w rynku słuchalności radia przez internet zmalał z 9,5 do 9,2 proc. Zmalał także średni dobowy udział słuchalności z 204 do 198 minut.

Dołącz do dyskusji: Współpraca Radia Nowy Świat z europarlamentem. Audycje ze Strasburga przygotowuje Patryk Rabiega

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Steven Podsiadłok
Widzieliście na zdjęciu panią Maćczak iście piękna
0 0
odpowiedź
User
Mocno_zdegustowany
Ileż można słuchać o "ochronie przyrody" - szczególnie gdy w grę wchodzi najczęściej ochrona interesów, a przyroda dobrze jak nie ucierpi przy okazji, choć najczęściej się to nie udaje...
4 0
odpowiedź
User
iron
Dobra, who cares? Oni mają z tego kasę, ale wy?
0 0
odpowiedź