SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Filmy od Monolith Films przez trzy lata w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska podpisała trzyletnią umowę ramową, na mocy której będzie kupować wyłączne prawa do emisji w kanałach otwartych filmów dystrybuowanych przez firmę Monolith Films. W pierwszym roku pokaże ponad 100 produkcji.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp

TVP w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl poinformowała, że umowa dotyczy filmów od takich wytwórni jak m.in. Amblin, Lionsgate, Summit, STX, Millennium Films i Studio Canal. Są to zarówno zagraniczne, jak i polskie, reprezentujące różne gatunki: familijne (m.in. „Artur i Minimki”), przygodowe („Immortals - Bogowie i herosi”), kino akcji („Empire State: Ryzykowna gra”, „Peppermint: Smak zemsty”, „Sicario”), filmy oparte na faktach („Czwarta władza”), komedie („Gliniarz z Belleville”) oraz komedie romantyczne („Weselne przeznaczenie”, „Anglik, który mnie kochał”, „Mała Italia”).

Przez pierwszy rok współpracy publiczny nadawca pokaże ponad 100 filmów z oferty Monolith Films. Będzie je emitować m.in. w pasmach „Hit na sobotę” i „Zakochana Jedynka” w TVP1 oraz „Kino Relaks” w TVP2. Z kolei filmy nagradzane na światowych festiwalach (np. „Zniewolony” „Wróg numer jeden”, „Zabicie świętego jelenia”) będą też emitowane na antenie TVP Kultura.

TVP zapowiada, że w ramach umowy w najbliższych miesiącach pokaże premierowo w kanałach otwartych (po premierze w płatnej telewizji) filmy familijne „Cudowny chłopak”, „Był sobie pies” i „Bella i Sebastian 3”, komedię „Pozycja obowiązkowa”, film przygodowy „Robin Hood: Początek” oraz filmy biograficzne „Wszystkie pieniądze świata” i „Czwarta władza”.

Kontrakt zawarto na trzy lata. Nie podano, ile TVP zapłaci Monolith Films.

W ostatnich latach Monolith Films podpisywał podobne umowy z innymi nadawcami. Na początku 2017 roku nawiązał strategiczną współpracę z Telewizją Puls, a w 2014 roku zawarł długoterminowy kontrakt z właścicielem platformy nc+.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. średnia oglądalność minutowa TVP1 wynosiła 534 264 widzów, a udział w rynku oglądalności - 9,4 proc. (3,19 proc. mniej niż rok wcześniej), natomiast TVP2 zanotowała 422 433 osób przeciętnej widowni minutowej i 7,44 proc. udziału (po wzroście o 10,39 proc. w skali roku).

Dołącz do dyskusji: Filmy od Monolith Films przez trzy lata w Telewizji Polskiej

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1245
I co? Hejterzy nie mają nic do powiedzenia?
0 0
odpowiedź
User
TKJ
TVP chwali się filmami, które pokaże dopiero pod koniec 2020 roku:
twitter.com/szymeksokol/status/1163804935646879751
0 0
odpowiedź
User
nieogladamTVP
zdrajca nie oglądam tvp kradną kase 500 plus
0 0
odpowiedź