SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe funkcje w TVP VOD. Duże zmiany w odtwarzaczu

Catch up TV, czyli możliwość cofania kanałów Telewizji Polskiej do tygodnia, nie jest jedyną nowością w serwisie streamingowym TVP VOD. Zalogowani użytkownicy platformy, którzy korzystają z niej na urządzeniach mobilnych lub komputerach mogą korzystać także z funkcji: TV timeshift,  startover, picture-in-picture i Backward-EPG.
 

Kilka dni temu informowaliśmy, że TVP VOD wprowadziła zapowiadaną od dawna funkcję catch up TV. Na razie działa ona tylko na smartfonach, tabletach i komputerach, ale z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że w I kwartale 2025 roku ma pojawić się także w aplikacji platformy na Smart TV. Możliwe będzie więc łatwe cofanie kanałów na telewizorach czy podłączonych do nich przystawkach. Obecnie można udostępnić wyemitowany przez stację TVP program na telewizorze za pośrednictwem telefonu, jeśli posiadamy urządzenie z Android TV/Google TV (Chromecast). Korzystanie z nowych funkcji na smartfonie, wymaga aktualizacji aplikacji.

Co zmieniło się w TVP VOD?

Najnowsza aktualizacja sekcji kanałów na żywo dostępnych w aplikacji TVP VOD oprócz funkcji catch up umożliwia też przewijanie audycji (funkcja timeshift), oglądanie ich od początku (startover) oraz przegląd audycji trwających, przyszłych i przeszłych w zakresie ostatnich 7 dni, bez przerywania oglądania bieżącego programu (picture-in-picture). Użytkownicy korzystający z opcji Backward-EPG, przeglądając program telewizyjny, otrzymują ponadto informacje, które z audycji są już dostępne w serwisie TVP VOD (są one oznaczone specjalną ikonką), dzięki czemu mogą obejrzeć je jeszcze przed zaplanowaną emisją w telewizji linearnej.

– Nowe funkcjonalności TVP VOD to kolejny krok w sukcesywnym rozwoju odświeżonej wersji serwisu streamingowego Telewizji Polskiej. Zmieniamy się dzięki wykorzystywaniu najnowszych technologii i udoskonalamy TVP VOD tak, by treści TVP były jeszcze lepiej dostępne dla naszych widzów, a serwis intuicyjny i wygodny w obsłudze – powiedziała Monika Karasek, dyrektorka TVP+.

Telewizja Polska wprowadziła też duże zmiany w samym odtwarzaczu. Teraz, oglądając program w trybie pełnoekranowym, użytkownicy mogą zmieniać kanały za pomocą strzałek góra/dół w przeglądarce internetowej, a na urządzeniach mobilnych dodatkowo poprzez przesunięcie palcem. Na bieżąco dostępna jest też informacja o czasie pozostałym do końca audycji oraz o tym, co będzie emitowane w następnej kolejności. Oprócz tego, również z poziomu odtwarzacza, dostępne są funkcje timeshift, catch up i startover. Pod paskiem postępu znajduje się przycisk Program TV, który pozwala na szybki dostęp do pełnego widoku EPG.

– Telewizja Polska zaproponowała nowatorskie podejście do konsumowania treści na żywo, które przenosi doświadczenie widza na nowy poziom. Cieszymy się, że jako partnerzy technologiczni mogliśmy wesprzeć TVP, dostarczając jej najnowocześniejsze rozwiązania streamingowe, co jest możliwe dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi deweloperskiemu i zaawansowanym narzędziom – stwierdził Mateusz Zawiślak, dyrektor Działu Aplikacji Online w Redge Technologies, która jest partnerem technologicznym Telewizji Polskiej. Firma wdrożyła obecną aplikację TVP VOD.

Serwis TVP VOD umożliwia dostęp do 7-dniowej historii kanałów linearnych Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP Sport, TVP Seriale, TVP HD, TVP Historia, TVP ABC, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, Alfa TVP, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, Telewizja Biełsat, TVP World, TVP Parlament Sejm, TVP Parlament Senat) oraz do 16 kanałów oddziałów terenowych TVP. Kanały linearne w TVP VOD pojawiły się w czerwcu 2023 roku.
 

Dołącz do dyskusji: Nowe funkcje w TVP VOD. Duże zmiany w odtwarzaczu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl