WP i 300polityka relacjonują dzień Mateusza Morawieckiego, Kacprzak i Machała gospodarzami wieczoru wyborczego
Wirtualna Polska i 300polityka.pl w środę przez cały dzień będą relacjonować zza kulis aktywności premiera Mateusza Morawieckiego. W najbliższą niedzielę WP.pl i Telewizja WP pokażą wieczór wyborczy, którego gospodarzami będą Marek Kacprzak i Tomasz Machała.
- Od rana do wieczora dziennikarz Wirtualnej Polski będzie niczym cień towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Pokażemy to, czego na co dzień nie widzą kamery. Możecie śledzić wszystko minuta po minucie - tak zapowiadana jest relacja z działań szefa rządu.
Przygotowuje ją m.in. Łukasz Mężyk, założyciel i szef 300polityka.pl, który dla Wirtualnej Polski przygotowuje program „Kto nami rządzi?” i współprowadzi „Moją stronę. Bitwę redaktorów” z Jackiem Żakowskim i Pawłem Lisickim.
.@wirtualnapolska #24godzinyzPremierem zaczelismy przed domem PMM o 7, PMM juz w KPRM briefowany przez wspolpracownikow. W samochodzie mowil o poranku z rodzina, ze nie stresuje sie koncowka kampanii i planie na Rade Europejska pic.twitter.com/7wpzCLq8d2
— Lukasz Mezyk (@LukaszMezyk) 17 października 2018
Wieczór wyborczy Wirtualnej Polski w internecie i telewizji
W najbliższą niedzielę Wirtualna Polska będzie emitować wieczór wyborczy dotyczący wyborów samorządowych. Pasmo na żywo rozpocznie się o godz. 20:50, będą je prowadzili publicysta WP Marek Kacprzak (od marca br. prowadzi na portalu codziennie programy „Tłit” i „Money. To się liczy”) oraz Tomasz Machała, wiceprezes Wirtualna Polska Media ds. produktu wydawniczego.
W wieczorze wyborczym gościć będą byli politycy Ryszard Kalisz i Adam Hofman oraz dziennikarze Kamila Baranowska z „Do Rzeczy” i Agata Szczęśniak z OKO.press. Natomiast reporterzy Wirtualnej Polski będą relacjonowali m.in. wydarzenia ze sztabów wyborczych.
Program będzie emitowany na stronie głównej WP.pl, a także w Telewizji WP.
Według badania Gemius/PBI we wrześniu br. portal WP.pl zanotował 15,71 mln realnych użytkowników i 1,71 mld odsłon, a wszystkie strony i aplikacje Wirtualnej Polski - 21,15 mln użytkowników i 2,69 mld odsłon.
Natomiast Telewizja WP w sierpniu br. miała 0,411 proc. udziału w rynku oglądalności (według danych Nielsen Audience Measurement).
Morawiecki krytykuje zagraniczne media, rozmawia z „Do Rzeczy”, wPolsce i „Super Expressem”
Od początku października Mateusz Morawiecki jest krytykowany z powodu treści podsłuchanej rozmowy sprzed 5,5 roku, którą opublikował Onet.pl. Portal szczegółowo opisywał wypowiedzi obecnego premiera dotyczące m.in. pracy syna Ryszarda Czarneckiego w PKO BP, możliwości zlecenia od BZ WBK dla firmy byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL, wypadków Roberta Kubicy i odbiorców reklam BZ WBK z Chuckiem Norrisem.
Morawiecki od ujawnienia tego nagrania udzielił dłuższych wywiadów tygodnikowi „Do Rzeczy” (rozmowa była eksponowana na okładce zeszłotygodniowego wydania), Telewizji wPolsce i „Super Expressowi”. Tłumaczył się ze słów, za które był krytykowany przez opozycję i część dziennikarzy. Natomiast w poniedziałek wieczorem spotkał się z Robertem Kubicą, a kierowca wypowiedź Morawieckiego o jego wypadkach skwitował na Instagramie stwierdzeniem: „No hard feelings”.
Jednocześnie szef rządu podczas kilku konwencji przedwyborczych krytykował media nieprzychylne obecnemu obozowi rządzącemu. - Media w ogromnej większości są zagraniczne, należą do naszej opozycji i w najróżniejszy sposób starają się kłamliwie przedstawiać rzeczywistość, oszukiwać wyborców. Jest to po prostu bardzo często propaganda, jakiej by się nie powstydził Jerzy Urban - stwierdził w miniony czwartek na spotkaniu z mieszkańcami Włocławka.
Morawiecki jest liderem kampanii PiS przed wyborami samorządowymi. W swoich ostatnich reklamach za wypowiedzi z podsłuchanej rozmowy krytykuje go Koalicja Obywatelska tworzona przez PO i Nowoczesną.
Dołącz do dyskusji: WP i 300polityka relacjonują dzień Mateusza Morawieckiego, Kacprzak i Machała gospodarzami wieczoru wyborczego