Zmiany w Związku Firm Public Relations
Związek Firm Public Relations wybiera nowe władze i podsumowuje trzeci rok działalności
Konkurs na najlepszą kampanię PR „Złote Spinacze”, konferencja Publicon, dalszy rozwój Londyńskiej Szkoły Public Relations i przyłączenie się kolejnych dwu agencji – to najważniejsze dokonania Związku Firm Public Relations w 2003 r. odnotowane na czwartkowym Walnym Zgromadzeniu Członków. Nowym Prezesem ZFPR został Rafał Szymczak z agencji Profile.
Na Wiceprezesów wybrano: Pawła Trochimiuka z Partner of Promotion oraz Mariusza Plebana z Multi Communications, a na funkcję członka Zarządu powołało Agnieszkę Dziedzic z Feedback/Hill and Knowlton.
Walne Zgromadzenie Członków ZFPR dokonało również wyboru Rady, spełniającej w Związku funkcję kontrolną oraz Sądu Koleżeńskiego. Przewodniczącym Rady został Jacek Jakubczyk z ITBC Communication, dotychczasowy Sekretarz Rady. Na Zastępcę Przewodniczącego wybrano Ryszarda Solskiego z Sigma International (Poland) Ltd., na sekretarza Rady - Pawła Grabowskiego z ComPress S.A. oraz na członka Rady - Norberta Ofmańskiego z On Board.
Walne Zgromadzenie Członków ZFPR pozytywnie oceniło dokonania Związku w minionej kadencji. Podkreślono, iż mimo trudnego okresu dla branży PR, Związek zdołał ugruntować swoją pozycję na rynku konsekwentnie budując przy tym prestiż zawodu PR. Do najważniejszych osiągnięć Związku należało zorganizowanie II Konferencji PUBLICON Biznes-Media-Public Relations, konkursu na najlepsze kampanie PR „Złote Spinacze” i zorganizowanie kursów London School of Public Relations. Związek kontynuował cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania z czołowymi dziennikarzami – tzw. śniadania prasowe ZFPR, udzielił wsparcia i uczestniczyła w pracach Inicjatywy Obywatelskiej TAK i Festiwalu Komunikacji Społecznej, jak również w kilku imprezach branżowych. Brał też aktywny udział w pracach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) i Międzynarodowej Organizacji Konsultantów do Spraw Komunikacji (ICCO). Współpracował ponadto z Międzynarodowym Zrzeszeniem Public Relations (IPRA); prezes Zarządu w minionej kadencji Ryszard Solski został niedawno wybrany w skład Międzynarodowej Rady IPRA.
Walne Zgromadzenie Członków ZFPR podjęło też dwie uchwały dotyczące kwestii etyki profesjonalnej – wyrażającą sprzeciw Związku wobec nieetycznych praktyk na rynku PR oraz zobowiązującą Zarząd do opracowania zmian w statucie umożliwiających skuteczne działania w przypadku podejrzeń o nieetyczne zachowania członka Związku. Walne Zgromadzenie Członków przyjęło też jednogłośnie uchwałę, w której zaleca Zarządowi pilne zakończenia prac i przyjęcie Kodeksu Etyki.
Członkowie Związku Firm Public Relations, przyjmując powyższe uchwały, są przekonani, że przyczynią się one do wyjaśnienia stanowiska Związku, a praktyczna realizacja zapisów przyczyni się do zaostrzenia kryteriów profesjonalizmu i etyki działania w środowisku.
Dołącz do dyskusji: Zmiany w Związku Firm Public Relations