Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-03-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

Artystyczna Podróż Hestii nad Wisłą! Dzięki strategicznemu partnerstwu ERGO Hestii z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, tegoroczny finał konkursu zawita na nadwiślańskie bulwary.

150x110

Niemal 400 młodych artystów zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wernisażem wystawy finałowej odbędzie się 27 czerwca w nowo otwartej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które ERGO Hestia wspiera w ramach  strategicznego partnerstwa.

24 marca zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń do 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Prace nadesłało 379 studentów z ostatnich lat studiów (III-V) wszystkich wydziałów artystycznych w Polsce. Na konkurs można było nadsyłać prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

Po raz trzeci z rzędu gospodarzem wystawy będzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tym razem prace młodego pokolenia polskich artystów będzie można zobaczyć w nowej siedzibie Muzeum nad Wisłą, która została otwarta 23 marca na nadwiślańskich bulwarach.

Partnerstwo strategiczne  Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to kolejny bardzo ważny krok na drodze wspierania młodej sztuki i jej twórców – powiedziała podczas otwarcia Muzeum  Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Od lat powołana przez sopockiego ubezpieczyciela Fundacja organizuje największy w Polsce konkurs skierowany do studentów wydziałów artystycznych w całej Polsce. Naszych laureatów wysyłamy w artystyczne podróże do Nowego Jorku i Walencji, organizujemy wystawy w całym kraju, prowadzimy działalność popularyzatorską i edukacyjną. Nasz konkurs daje ogromną szansę wielu młodym artystom pokazania swojej twórczości szerokiej publiczności i zaistnieniu na profesjonalnym rynku sztuki. Strategiczna współpraca z MSN, to kolejny dowód stale rosnącej rangi i prestiżu tej nagrody. 16. edycja konkursu, której finał odbędzie się 27 czerwca w Muzeum nad Wisłą stanie się ważnym świętem młodej sztuki. Konkurs od zawsze był pewnego rodzaju platformą dialogu, która prowokuje do dyskusji i nadaje szerszy kontekst specyficznej relacji artysty z odbiorcą. Bardzo cieszymy się, że tegoroczne spotkanie możemy celebrować tutaj, w Muzeum nad Wisłą. Już teraz zapraszam na naszą wspólną wystawę finałową – dodała Magdalena Kąkolewska.

Wystawę wszystkich wyróżnionych prac będzie można oglądać od 27.06 do 9.07. Pawilon projektu wybitnego austriackiego architekta Adolfa Krischanitza stanął przy bulwarach wiślanych na skwerze Cybryny, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Najważniejsze dla nas jest to, co sztuka i co artyści mogą dać społeczeństwu. Nieraz zaskakując, stawiając pytania, a przede wszystkim – pokazując niewyczerpany potencjał ludzkiej kreatywności, w życiu codziennym często uśpiony przez rutynę i przyzwyczajenia. Staramy się wciągać w nasze działania jak najbardziej różnorodne grupy odbiorców. Przestrzeń Muzeum to wyjątkowe miejsce spotkania, spotkania ze sztuką, ale też po prostu z innymi ludźmi, ważny jest dla nas program spotkań, wspólnych zajęć, współpracy i wspólnego uczenia się. Tak rozumiemy naszą misję tworzenia nowoczesnej instytucji publicznej oferującej powszechny dostęp do współczesnej kultury na światowym poziomie – mówiła podczas otwarcia dyrektor Muzeum, Joanna Mytkowska.


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS