30 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych w tych miejscowościach gdzie nie udało się wyłonić przyszłych prezydentów, burmistrzów czy wójtów. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny nadal zachęca do czynnego udziału w wyborach i oddania głosu na osoby z Certyfikatem Kandydata Przyjaznego Rodzinie. Organizatorzy kampanii „Rodzina ma głos!” prześlą także do kandydatów pytania o wyznawane przez nich wartości rodzinne.
W wielu miastach i miejscowościach odbędą się drugie tury głosowań o najwyższe urzędy: prezydentów, burmistrzów czy wójtów, w których będzie można jeszcze raz zagłosować na certyfikowanych kandydatów prorodzinnych. Wśród miast, gdzie będzie można oddać głos na prorodzinnego certyfikowanego kandydata są m.in.:
- Świdnica – Wojciech Piotr Murdzek
- Biała Podlaska – Dariusz Paweł Stefaniuk
- Sieradz – Paweł Osiewała
- Sieradz – Jacek Walczak
- Radomsko – Anna Maria Milczanowska
- Białystok – Tadeusz Truskolaski
- Suwałki – Grzegorz Gorlo
- Częstochowa – Artur Ryszard Warzocha
- Gniezno – Krzysztof Jan Ostrowski
- Ostrołęka – Janusz Józef Kotowski
- Opole – Marcin Michał Ociepa
- Gdańsk – Andrzej Jaworski
- Koszalin – Piotr Jan Jedliński
- Otwock – Piotr Mateusz Kudlicki
Pełna lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie: http://www.rodzinamaglos.pl/kandydaci_wszyscy.html
Pytania o wartości prorodzinne
Ponadto organizatorzy akcji „Rodzina ma głos!” prześlą pytania wielu kandydatom liczącym się w drugiej turze, o konkretne kwestie związane z samorządem i polityka prorodzinną. Niecertyfikowani kandydaci będą mogli zadeklarować działania i swoje poglądy.
Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przedstawia akcję wysyłania zapytań do kandydatów: Chcemy poznać poglądy kandydatów na sprawy, które są dla nas najważniejsze, czyli dotyczące działań samorządu w kwestii polityki prorodzinnej. Pozyskane odpowiedzi będziemy publikowali, żeby wyborcy mieli pełną świadomość, co mówi i myśli dany kandydat. Dzięki temu chcemy ułatwić świadomy wybór i wesprzeć kandydatów, którzy są za rodziną i będą ją wspierać w przyszłej pracy w samorządzie.
Co po wyborach?
Kampania „Rodzina ma głos!” nie kończy się na samych wyborach. Wraz z ogłoszeniem wszystkich oficjalnych wyników będzie wiadomo ilu jest samorządowców przyjaznych rodzinie i rozpocznie się czteroletni okres ich monitoringu. Środowiska lokalne będą mogły nawiązać ściślejszą współpracę z prorodzinnymi kandydatami i wspomóc ich w realizowaniu Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.
dostarczył infoWire.pl