Netia, świadomy dostawca telewizji i internetu, wspiera organizowaną w Poznaniu akcję „Lato na Targach”, bo jest zwolennikiem zachowania równowagi w kwestii spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.
Nie ma już powrotu do świata bez internetu – to oczywiste. Chcemy być online, aby być w kontakcie z naszymi znajomymi i rodziną. Rozsiani po całym świecie komunikujemy się bez przeszkód dzięki dostępowi do sieci.
Internet i ekran to także sposób na odpoczynek. Nie tylko dorosłych, ale także dzieci, dla których telewizja i komputer to jedne z ulubionych rozrywek. O ile w czasie roku szkolnego czas na nie jest ograniczony, tak podczas wakacji ograniczanie dzieciom dostępu do ich popularnych gier, czy programów jest trudne.
Brak obowiązków szkolnych to dla dzieci świetny argument, którym przekonują zajętych rodziców do zgody na nielimitowane przebywanie przy komputerze i telefonie. Bywa, że spędzają tak większość wakacji. Rodzice, nawet jeśli zdają sobie sprawę ze skutków swej pobłażliwości, nie zawsze wiedzą jaką alternatywę zaproponować swoim pociechom.
Tymczasem lato i wakacje to czas, który warto wykorzystać także na inne aktywności. Ruch i sporty drużynowe na specjalnie przygotowanych piaszczystych boiskach, zajęcia plastyczne, gry planszowe – to tylko niektóre z atrakcji – okazji do zabaw z rówieśnikami w świecie realnym, zamiast wirtualnego. Zachęca do tego Netia, która znalazła się w gronie firm wspierających poznańskie „Lato na Targach”.
Rodzicom, którzy chcą jednocześnie zadbać o bezpieczne i rozsądne korzystanie z rozrywek elektronicznych przez swoje pociechy proponujemy:
- Usługę Bezpieczny Internet, która pozwoli na kontrolę i ograniczenie czasu, który dziecko spędza w internecie, a także zapewni zabezpieczenie przed niebezpieczeństwami sieci
- Wybór pakietów Telewizji Osobistej dedykowanych specjalnie dla dzieci lub kanałów tematycznych, które rozwiną zainteresowania dzieci.
- Urządzenie GigaNagrywarka, które dzięki nieograniczonym możliwościom nagrywania programów telewizyjnych, na zawsze uwolni od stałych pór oglądania szklanego ekranu
dostarczył infoWire.pl