– Cieszymy się, że możemy wesprzeć naszych najemców w organizacji wydarzeń, które pokazują bogate dziedzictwo ich firm, ale także opowiadają o unikalnej warszawskiej historii i relacji polskich i szwedzkich narodów. Park Rozwoju to nie tylko kompleks biurowy, ale przede wszystkim wielofunkcyjna przestrzeń oraz przyjazne miejsce pracy, którego pracownicy mają możliwość uczestnictwa w kreatywnych, kulturalnych, spędzonych w miłej atmosferze wydarzeniach. – komentuje Sylwia Piechnik, Head of Office Leasing w EPP.
Wystawa została przygotowana przez Ambasadę Szwecji w Polsce z okazji 100-lecie odnowienia stosunków dyplomatycznych między Szwecją a Polską. Tematem przewodnim wystawy jest historia polskich telefonistek zatrudnionych w centrali telefonicznej firmy Ericsson, mieszczącym się w ikonicznym wieżowcu PAST na ulicy Zielnej. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie szereg unikatowych zdjęć z polskich i szwedzkich archiwów oraz ze zbiorów prywatnych. Wystawa będzie dostępna do obejrzenia dla pracowników Parku Rozwoju oraz mieszkańców Warszawy na zewnętrznym dziedzińcu kompleksu biurowego od 17 września do 18 października.
– Przełom XIX i XX wieku to okres dużych zmian przemysłowych, technologicznych , ale nade wszystko społecznych. Zatrudnienie panien z „dobrych domów” do obsługi centrali telefonicznej było niezwykle odważnym posunięciem i wiązało się z wieloma zobowiązaniami pracodawcy w zachowaniu dobrej opinii o niezamężnych, pracujących kobietach. Dzisiaj brzmi to jak anegdota, ale w dobie kiedy kobiety nie miały praw obywatelskich miało to niezwykle awangardowy wydźwięk. Pojawienie się szwedzkich standardów spowodowało także zmiany w pejzażu urbanistycznym Warszawy. Budynki PAST, Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, niegdyś własność firmy Ericsson do dzisiaj wyznaczają jakość śródmiejskiej zabudowy miasta. - powiedziała Katarzyna Pąk, szefowa działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson w Polsce.
Należący do EPP Park Rozwoju to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, składający się z dwóch 7-piętrowych budynków. Park Rozwoju oferuje najemcom ponad 34 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jest to także wyjątkowo zielone i kameralne miejsce na biznesowej mapie Mokotowa. Inwestycja posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, który jest obecnie najwyżej cenionym proekologicznym systemem oceny budynków niemieszkalnych w Europie.