Naszą ofertę kierujemy do osób ceniących indywidualność i nowoczesność, a także biur architektonicznych, projektantów i artystów – tłumaczy Natalia Polakowska, projektantka PriPla i prezes zarządu WSS PANATO – W PANATO stawiamy na rozwój, poszukiwanie nowych rozwiązań i eksperymenty. Druk 3D daje duże pole do popisu – nam i naszej wyobraźni.
Działająca od ponad roku spółdzielnia socjalna PANATO specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nietypowych gadżetów, opakowań oraz elementów wyposażenia wnętrz, jak również prowadzi konsultacje w zakresie aranżacji przestrzeni, warsztaty z sitodruku, fotografii czy recyklingu.
W czerwcu w PRACOWANI PANATO odbył się cykl spotkań poświęcony technologii druku 3D pod hasłem „TRZY DE…, CZYM I Z CZYM TO SIĘ JE?”. Jak wyjaśnia Natalia Polakowska, która zainicjowała to przedsięwzięcie, takie spotkania są świetną okazją do wymiany myśli i twórczego fermentu.
Udostępnienie w Internecie programów do obsługi drukarek 3D oraz instrukcji ich budowy, umożliwia realizację koncepcji, które często pozostawały w sferze marzeń samego projektanta. Niektóre z nich okazywały się zbyt kosztowne w produkcji, a inne po prostu nieosiągalne przy zastosowaniu dostępnych wówczas technik – dodaje Polakowska.
W piątek 28 czerwca zespół PriPla uroczyście zainaugurował swoją działalność w PRACOWNI PANATO. Z tej okazji zorganizowano między innymi pokazy druku 3D, prezentację wydrukowanych w tej technologii gadżetów oraz spotkania z przedstawicielami firmy ZMorph, produkującej drukarki 3D. Nie zabrakło również dobrej muzyki i kącika fotograficznego, w którym można było zrobić sobie zdjęcia z użyciem kolorowych okularów i innych akcesoriów wyprodukowanych przez PriPla.