Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-04-21

A A A POLEĆ DRUKUJ

Serinus Energy: produkcja w pierwszym kwartale

150x110

Średnia produkcja Serinus Energy w pierwszym kwartale wyniosła 2.209 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. Największy udział w osiągnięciu tego wyniku miało wydobycie na polach w Tunezji – 1.150 boe/d. Spółka prowadzi aktualnie rozmowy z potencjalnymi partnerami do współpracy w Rumunii, co mogłoby ułatwić i przyspieszyć rozpoczęcie wydobycia na tamtejszych aktywach.

 

Produkcja i ceny

W pierwszym kwartale produkcja Serinus Energy osiągnęła poziom 2.209 boe/d. Na wynik złożyło się wydobycie w Tunezji: 1.150 boe/d – 903 baryłki ropy naftowej i 42,5 tys. m sześc. gazu dziennie, a także produkcja na Ukrainie: 175,5 tys. m sześc. gazu i 26 baryłek kondensatu dziennie. Wartości na Ukrainie przedstawiają średnią za cały kwartał, która była wliczana do ogólnego poziomu do początku lutego. Wynik w Tunezji był niższy ze względu na wymiany pomp na odwiertach oraz czasowe wstrzymania produkcji w celu odbudowy ciśnienia.

W kwietniu Serinus produkował średnio 1.220 boe/d – 900 baryłek ropy naftowej i 53,8 tys. m sześc. gazu dziennie.

W Tunezji za baryłkę ropy Spółka uzyskiwała cenę średnio 37,27 USD, a za tysiąc stóp sześciennych gazu średnio 5,32 USD. Na Ukrainie płacono średnio: 6,65 USD za tysiąc stóp sześciennych gazu oraz 29,34 USD za baryłkę kondensatu.

Perspektywy

Ze względu na sytuację na rynku surowców, celem Serinus jest utrzymanie aktualnego poziomu produkcji przy jednoczesnym maksymalnym zredukowaniu wydatków. Budżet inwestycyjny jest elastycznie dostosowywany do zmian na rynku ropy. Spółka szacuje, że wykonywanie nowych odwiertów będzie opłacalne ekonomicznie przy cenie czterdziestu kilku USD za baryłkę ropy. Aktualna produkcja zapewnia dodatni przepływ finansowy przy cenie 30 USD za baryłkę.

W Rumunii Spółka pracuje nad komercjalizacją odkrycia z odwiertu Moftinu-1001 i rozpoczęciu fazy produkcji próbnej. Zarząd jest w trakcie dopracowywania programu wierceń i rozpoczął przygotowywanie projektu niezbędnej infrastruktury naziemnej. W związku z oczekiwaniem na wymagane pozwolenia i atesty, prace wiertnicze oraz budowa mogą rozpocząć się w połowie 2016 roku. Serinus aktywnie pracuje nad pozyskaniem partnera do podjęcia współpracy w Rumunii, na zasadzie inwestycji joint venture.


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Galeria

PR NEWS