Mieszkańcy czterech zagłębiowskich miast – Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina oraz Czeladzi mają ostatnią szansę na skorzystanie z bezpłatnych, profesjonalnych badań serca i układu krążenia przeprowadzanych w ramach kampanii TAURON Ciepło „Pomyśl Ciepło o sercu”. Zostało tylko 100 miejsc.
W ciągu miesiąca od rozpoczęcia akcji do udziału w badaniu zgłosiło się 1121 osób. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej. Wolnych pakietów badań pozostało tylko sto – żeby się zarejestrować wystarczy wypełnić ankietę na stronie www.cieploosercu.pl. O zakwalifikowaniu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń oraz odpowiedzi udzielone w ankiecie.
Badania są podziękowaniem za cierpliwość i wyrozumiałość mieszkańców, jaką wykazali w trakcie ubiegłorocznej realizacji projektu „Modernizacja systemu ciepłowniczego gmin Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź”. Wymieniono wówczas m.in. ponad 30 km sieci dystrybucyjnej. W rezultacie kilkanaście tysięcy mieszkańców Zagłębia płaci mniejsze rachunki za ciepło.
– W ramach kampanii przygotowaliśmy również specjalny biuletyn „Pomyśl ciepło o sercu”, który w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy został dostarczony mieszkańcom Zagłębia do ich skrzynek pocztowych – mówi Henryk Borczyk, prezes TAURON Ciepło. – Zamieszczono tam szereg porad kardiologicznych, a także obrazowy opis tego, jak przebiegać będzie badanie. Mamy nadzieję, że to dodatkowo zachęci mieszkańców do wypełnienia ankiety – dodaje.
Partnerem merytorycznym projektu są Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca – sieć wyspecjalizowanych i doskonale wyposażonych ośrodków kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej, zajmujących się kompleksowym leczeniem chorób układu krążenia Polaków. Badania mieszkańców Zagłębia są przeprowadzane w placówce PAKS w Dąbrowie Górniczej.
– Akcja zaczęła się dopiero miesiąc temu i mimo trwającego sezonu urlopowego już spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Zagłębia. Bardzo nas to cieszy, jest to bowiem jasny sygnał, że nie tylko jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu chorobom układu krążenia, ale także, że jesteśmy naprawdę skłonni wykonać pierwszy krok, by zmienić coś w swoich dotychczasowych przyzwyczajeniach. Zdrowe odżywianie, rozsądnie uprawiany sport, zerwanie z używkami oraz właśnie regularne badania to klucz do długiego i zdrowego życia – mówi prof. Paweł Buszman, prezes zarządu i współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.
Partnerami akcji zostały Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i Czeladź, a także 13 spółdzielni mieszkaniowych na terenie tych miast.
dostarczył infoWire.pl