SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mowa nienawiści w internecie. Czy przekroczyliśmy granicę?

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - choć rodzina apelowała o spokój i rozwagę w politycznych komentarzach - spierają się wszyscy: politycy, dziennikarze i osoby publiczne. Swoją aktywność zwiększyły także internetowe trolle. Czy mowa nienawiści osiągnęła apogeum? Czy jest szansa odwrotu i zlikwidowania tego zjawiska? O to zapytaliśmy dziennikarzy.

Dołącz do dyskusji: Mowa nienawiści w internecie. Czy przekroczyliśmy granicę?

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pankracy
5. Pytanie: kto ukierunkował podwyższoną demoralizację sprawcy na prezydenta Adamowicza? I to pytanie należy zadać MEDIOZNAWCOM.
Przecież policzono, która stacja dokonała 100 ataków medialnych na Adamowicza...

Ataki medialne?
To może zainteresuj się dlaczego PO wystawiła swojego kandydata na prezydenta przeciwko P. Adamowiczowi, a teraz leje krokodyle łzy.
0 0
odpowiedź
User
rycho
po karaniu za mowe nienawisci przyjdzie czas na karanie myslozbrodni oraz cenzure gdy padna niewygodne dla main streamu slowa
0 0
odpowiedź
User
nibydlaczego
To czego powinniśmy wszyscy bronić, to wolność słowa, bez względu na to, czy kogoś to obrazi lub urazi. Wolność słowa to podstawa demokracji. Kto tego nie rozumie, ten na demokrację nie zasługuje. Przeraża ideologizacja i polityzacja zabójstwa Pawła Adamowicza , przeraża domaganie się walki z mową nienawiści (cokolwiek by to nie znaczyło), bo to oczywisty wstęp do powszechnej cenzury. O tym , co jest mową nienawiści, a co nią nie jest, będą decydować najsilniejsi i będą tego używać jak pałki w wojnie o władzę.
0 0
odpowiedź