Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Ekipa reporterska Telewizji Republika nie została we wtorek wpuszczona na konferencję prasową premiera Donalda Tuska. - To jest coś absolutnie skandalicznego, niebywałego i coś co nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju - podkreślił dziennikarz stacji Adrian Borecki.
Do "Przeglądu Sportowego" chodził po lekcjach w podstawówce. Pierwszą książkę napisał mając 20 lat. Teraz Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy z 25-letnim stażem jest gwiazdą założonego przez siebie Kanału Sportowego. - Dziś to bardziej biznesmen. Weszło to jego biznes, a biznes jest po to, by na nim zarabiać. Krzysiek wie, jak to robić - mówi Marek Wawrzynowski, dziennikarz sportowy Wp.pl.
- Nie uważam, żeby wspólne działania mediów w taki sposób były rzeczą właściwą: przypomina to aktywność taksówkarzy blokujących miasto - mówi o proteście „Media bez wyboru” redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Protest krytykują także Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej” i Michał Karnowski z wPolityce.pl i "Sieci".
„Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni”, jeden z najpopularniejszych programów Polsatu, od kilku tygodni nagrywa do puszki. Przed wyborami stacja wstrzymała emisję kolejnych odcinków i nie wygląda na to, że powrócą na antenę. Twórcy kabaretu spotkali się z dyrekcją Polsatu, ale nie usłyszeli żadnych konkretów. - Kończy się sezon i nie da się ukryć, że nasze zaufanie do stacji zostało podkopane, więc dajemy sobie prawo do wygłoszenia orędzia na wzór naszego prezydenta. Może zrobimy jego transmisję na żywo na moim Instagramie - zapowiada Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Telewizję Republika w pierwszych trzech tygodniach po wyłączeniu sygnału „starego” TVP Info (oraz TVP3 i TVP World) ogląda średnio 185 tys. widzów, co przekłada się na 2,92 proc. udziału. Stacja w rankingu kanałów newsowych zajmuje miejsce drugie, wygrywając m.in. z Polsatem News - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Po przejęciu przez nowe kierownictwo budynku TVP przy Woronicza 17 w Warszawie, gwiazdy “Wiadomości” i TVP Info nadawały relacje ze studia przy placu Powstańców Warszawy, a programy z ich udziałem były emitowane na antenie TV Republika. Ponadto byli pracownicy nie oddali nowym władzom profilu TVP.Info w mediach społecznościowych. - Od Telewizji Republika można żądać nawet 30 mln złotych, oczywiście solidarnie z osobami, które do tego doprowadziły, m.in. byłymi pracownikami TVP - mówi Roman Giertych portalowi Wirtualnemedia.pl.
Dziennikarz i prezenter Witold Lazar od poniedziałku jest nowym prowadzącym muzycznych pasm na antenie radiowej Trójki. Na razie jest testowany w tej roli, a ostateczna decyzja o jego o jego angażu ma zostać podjęta wraz z ogłoszeniem jesiennej ramówki rozgłośni.
W zespole Pawła Płuski, który po zmianie władz TVP ma przygotowywać „Wiadomości” już pod nową marką, będzie Tomasz Marzec, w przeszłości związany m.in. z TVN24 i Polskim Radiem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Natomiast powrotem do mediów nie jest zainteresowany Dariusz Prosiecki, przez lata reporter „Faktów” TVN. - Jestem na takim etapie mojej zawodowej drogi, który nie pozwala mi przerwać rozpoczętych projektów - uzasadnia.
Prowadząca „Woronicza 17” Kamila Biedrzycka wyprosiła ze studia posła PiS Janusza Kowalskiego. Tłumaczyła, że polityk przerywał wypowiedzi innym gościom programu.
Internetowe rozgłośnie - Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24, newonce.radio i Radiospacja - nie zgłosiły się do konkursu dotyczącego nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Jak przyznają nadawcy, nie jest to opłacalne finansowo i niewielu słuchaczy ma odbiorniki do słuchania radia cyfrowego. W Radiu Nowy Świat mówią, że rozpowszechnianie programu w tej technologii jest ekonomicznie nieuzasadnione, a w Grupie RMF podkreślają, że system DAB+ jest przestarzały i nieefektywny.
Radca prawny Lucjan Jarzyński zrezygnował z pracy jako kierownik wydziału prawnego Polskiego Radia. Uzasadnia, że zdecydował się na to „po wielokrotnych przypadkach awanturnictwa i agresji słownej wobec mnie i innych pracowników Polskiego Radia ze strony p. Barbary Stanisławczyk-Żyły”. - To zwykłe pomówienie, sprawa zostanie skierowana do sądu i do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych - zapowiada zarząd Polskiego Radia.
Były operator kamery w TVN Kamil Różalski, który walczy ze stacją o ustalenie stosunku pracy i zaległe składki ZUS, zaatakował w mediach społecznościowych dziennikarkę Agatę Adamek z TVN24. Zarzucił jej m.in. “nadużywanie alkoholu”. Jego wpisami zajęli się prawnicy nadawcy. - Na moją prośbę trwają analizy jego wpisów, nie ma jeszcze decyzji - podkreśla dziennikarka. Jak dodaje, decyzja zapadnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Stacja TVN potwierdziła nam, że dział prawny zajmuje się tą sprawą.
Na początku lutego przyszłego roku Mateusz Matyszkowicz świętowałby 1,5 roku swojej prezesury w Telewizji Polskiej. Z zapowiedzi rządu Donalda Tuska wynika, że nie doczeka tej rocznicy. Jak oceniają go eksperci? - Jeśli chodzi o sprawy związane z informacją i publicystyką, to nic się nie zmieniło od czasów Jacka Kurskiego. Jak była, tak jest - czysta, bardzo agresywna propaganda na bardzo niskim poziomie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Dworak, były prezes TVP.
Dyrektorka Centrum Inteligentnych Technologii Uniwersytetu Łódzkiego prof. Dominika Kaczorowska-Spychalska podkreśliła, że sztuczna inteligencja nie powinna zastępować dziennikarzy w ich pracy, lecz ich w niej wspierać. "Idealny wzór to połączenie inteligencji dziennikarza i AI" - powiedziała PAP.
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski przestaną prowadzić „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Prezenterzy pożegnali się z widzami w mediach społecznościowych. - Dziękujemy za wspaniałą współpracę przy produkcji programu „Pytanie na śniadanie” - napisali. Wcześniej z programu znikło kilku innych prowadzących, a na ekranie pojawiły się nowe pary.
W jesiennej ramówce Polsatu znajdzie się sporo nowości, w tym śniadaniówka „Halo tu Polsat”, reality-show „Moja mama i twój tata” i „Siły specjalne Polska”. Będą też wielkie antenowe powroty, a stacja przesunie pasmo wieczornych premier. - Dawno tak dobrze nie udało się ułożyć całej ramówki - ocenia Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji.
Telewizja Polsat pracuje nad nowym reality-show pod tytułem „Dagmara szuka męża” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jego bohaterką będzie Dagmara Kaźmierska, wcześniej jedna z gwiazd programu „Królowe życie” w TTV. Na razie nie zdecydowano, na którą z anten Grupy Polsat Plus trafi program.
Dominika Ćosić rozpoczęła współpracę z TV Republika - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W kwietniu br. Ćosić po ośmiu latach rozstała się z Telewizją Polską, gdzie pracowała w roli korespondentki w Brukseli.
Telewizja Polska nie zamierza dalej współpracować z Rafałem Patyrą - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarzowi w grudniu ub.r. skończył się kontrakt z kanałem TVP Sport. Nie znalazł się też dalej w gronie prowadzących “Teleexpress”, który wraca w czwartek na antenę.
Kierownictwo Telewizji Polsat miało przekazać dziennikarzom, że kto odejdzie do TVP, nie ma już powrotu na Ostrobramską. Taka deklaracja padła z uwagi na „skalę odejść” - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.