Marek Niedźwiecki 1 listopada poprowadzi „Muzykę Ciszy” w Radiu 357
Dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki w internetowym Radiu 357 zadebiutuje 1 listopada, poprowadzi audycję „Muzyka Ciszy”. Będzie jej można słuchać na platformach Open FM i WP Pilot.
- Specjalnie dla Słuchaczy Radia 357 przygotowałem porcję muzyki na ten wyjątkowy czas, bo wiem, że pamiętają Państwo nasze listopadowe spotkania - komentuje Marek Niedźwiecki.
- Chciałbym aby ta audycja przyniosła nam wszystkim trochę zadumy i spokoju... Najpiękniejsze utwory w historii muzyki, klasyka rocka ale też kilka nowości. Między innymi pożegnalne utwory Fisha i grupy Perfect - zapowiada.
„Muzyka Ciszy” zacznie się 1 listopada o godz. 19, audycji będzie można słuchać na platformach Open FM i WP Pilot (należących do Wirtualnej Polski).
Marek Niedźwiecki ma coś do ogłoszenia 🙂#radio357 #gramydalej #profesjonalnaprowizorka pic.twitter.com/Coh54Zta04
— Radio 357 (@radio_357) October 29, 2020
Radio 357 szykuje się do startu
„Muzyka Ciszy” będzie kolejną audycją wyemitowaną jeszcze przed pełnym startem Radia 357. W zeszłym tygodniu w czwartek zostało nadane dwugodzinne pasmo poranne prowadzone przez Marcina Łukawskiego. Audycja była dostępna na Open FM i WP Pilot, słuchało jej 30 tys. internautów. Wyemitowano też audycje Piotra Stelmacha i Oli Budki.
Zbiórka na Radio 357 ruszyła na początku października w serwisie Patronite. Do tej pory 11,8 tys. internautów przekazało 297,1 tys. zł, z czego 283,4 tys. zł to deklaracje wpłat comiesięcznych. Stacja ma zacząć nadawanie w grudniu.
Ustalono, że Radio 357 będzie spółką komandytową ze spółką z o.o. w roli komplementariusza (odpowiada ona za bieżące zarządzanie firmą). Spółdzielnia dziennikarska oraz spółka z o.o. będzie miała wpływ na skład zarządu, a spółdzielnię tworzą dziennikarze, którzy na co dzień będą wchodzić w skład redakcji. Właścicielami spółki komandytowej będą również Kuba Strzyczkowski oraz Marek Niedźwiecki.
Marek Niedźwiecki przez 35 lat w Trójce
W maju br. Marek Niedźwiecki odszedł Trójki po 35 latach pracy, po tym jak unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Dyrekcja zarzucała mu (i innym osobom pracującym przy wydawaniu LP3) manipulowanie wynikami.
Niedźwiecki pozwał Polskiego Radio, jego menedżerów i Telewizję Polską, domaga się przeprosin za publikacje naruszające jego dobra osobiste. Pod koniec lipca Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku, żeby w ramach zabezpieczenia powództwa z portalu TVP.Info usunięto sześć tekstów o dziennikarzy, ponadto zakazał rozpowszechniania w przyszłości informacji o rzekomych manipulacjach przy wynikach Listy Przebojów i przyjmowaniu za to korzyści przez dziennikarza.
Marek Niedźwiecki w Trójce pracował od 1982 roku z ponad dwuletniną przerwą. W grudniu 2007 roku przeszedł do Radia Złote Przeboje (należącego do Agory), a do Trójki wrócił w kwietniu 2010 roku.
Oprócz Listy Przebojów prowadził inne audycje muzyczne, m.in. „Markomanię”, „LP Trójka”, „W tonacji Trójki”, „Do południa” i „ABC Listy” „Pół perfekcyjnej płyty”, „Frutti di Marek”, „Chillout Cafe”. Wymyślił coroczne listy „Top wszech czasów” (emitowane 1 stycznia i w weekend majówkowy), serię płyt „Smooth Jazz Cafe” i wiele innych składanek muzycznych.
Dołącz do dyskusji: Marek Niedźwiecki 1 listopada poprowadzi „Muzykę Ciszy” w Radiu 357