SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Trzy firmy w finale przetargu na przejęcie pracowników TVP

Ostateczne oferty przejęcia zatrudnienia 550 pracowników Telewizji Polskiej złożyły firmy LeasingTeam, Personnel Service i Wadwicz. W środę TVP ma ogłosić, która z nich została zwycięzcą przetargu.

Termin składania ostatecznych ofert wykonawców dopuszczonych do postępowania upłynął we wtorek 8 kwietnia br. Firmy miały na to czas od 26 lutego br., gdy trzej oferenci otrzymali szczegółowe warunku przetargu. Natomiast 7 marca osoby z TVP spotkały się z przedstawicielami tych firm celem wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i niejasności.

Wybrana w przetargu firma przejmie od 400 do 550 pracowników TVP - nastąpi to prawdopodobnie od czerwca br. W tej grupie będą graficy komputerowi, charakteryzatorzy, montażyści i część dziennikarzy - w TVP pozostaną tylko tzw. redaktorzy-koordynatorzy.

Outsourcing jest częścią prowadzonej przez zarząd restrukturyzacji spółki. Przeniesieni do firmy zewnętrznej pracownicy mają mieć zagwarantowaną pracę przez dwa lata, w tym przez rok na niezmienionych warunkach zatrudnienia, a cała operacja ma zachęcić ich do przechodzenia na samozatrudnienie, co ma dać TVP oszczędności.

Planom przeniesienia pracowników do firmy zewnętrznej sprzeciwiają się działające w Telewizji Polskiej związki zawodowe. 7 lutego na wniosek związku zawodowego Wizja w spółce odbył się godzinny strajk ostrzegawczy, w którym uczestniczyło ponad 100 pracowników (przeczytaj o tym więcej). Wizja wysłała też list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym zwróciła uwagę na postępujący „demontaż” Telewizji Polskiej.

Telewizja Polska w ub.r. miała 20,5 mln zł straty netto (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Trzy firmy w finale przetargu na przejęcie pracowników TVP

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
7
Pozew zbiorowy przeciwko pracodawcy bądzie najlepszym remedium na politycznych gangsterów.
0 0
odpowiedź
User
Inicjator
Może Kaśkę, Lisicę i Kamcia też puścić w leasing?
0 0
odpowiedź
User
Fakir
To do sądu trzeba by podać w zasadzie wszystkich polskich właścicielki mediów, bo grubo przed TVP prawie wszyscy wystawili na zewnątrz miażdżącą większość swoich dziennikarzy. Ciekawe dlaczego wtedy nikt nie protestował. Ciekawe dlaczego przeciw tej decyzji protestuje SDP, skoro prezes Skowroński w swoim Radiu Wnet zatrudnia nie-etatowo wszystkich pracowników... Ciekawe...
0 0
odpowiedź