Emirates SkyCargo maluje róże na Walentynki
Dubaj, ZEA, 14 lutego 2017 r. – Z okazji Walentynek Emirates SkyCargo, oddział cargo należący do Emirates, zaprezentowało specjalną kalkomanię z wizerunkiem róży na jednym ze swoich samolotów towarowych Boeing 777-F. Kalkomania wykonana w serwisie Emirates Aircraft Appearance Centre w Dubaju to pierwsza tego rodzaju dekoracja Emirates SkyCargo, która przypomina o tym, że przewoźnik wspiera branżę kwiaciarską, transportując świeże rośliny na całym świecie. Jej produkcję można obejrzeć w najnowszym filmie na kanale YouTube przewoźnika.
Jednym z pierwszych miast, do których zawita samolot, będzie stolica Kenii, Nairobi. Tam czeka na niego przesyłka w postaci kwiatów, które mają trafić do Amsterdamu – największego centrum dystrybucji kwiatów na świecie.
Transport kwiatów na całym świecie
Każdego dnia linie Emirates SkyCargo przewożą świeże kwiaty w obrębie globalnej siatki połączeń, która obejmuje ponad 150 kierunków na całym świecie. Wśród nich znajdują się rośliny transportowane na pokładzie samolotów towarowych z największych krajów eksportujących kwiaty, takich jak Kenia czy Ekwador, bezpośrednio do Amsterdamu, a także kwiaty przewożone w lukach bagażowych samolotów z państw takich jak Indie, Nowa Zelandia, Wietnam, Zambia czy Etiopia. W okresie od stycznia do grudnia 2016 roku linie przetransportowały ponad 70 tysięcy ton świeżych kwiatów na całym świecie.
Chociaż transport kwiatów odbywa się przez cały rok, szczególnie intensywny okres – zwłaszcza jeśli chodzi o róże – przypada na okolice Walentynek, które stanowią najważniejszy dzień w roku dla hodowców kwiatów w wielu krajach. Szacuje się, że specjalnie na potrzeby tego święta na całym świecie hoduje się blisko 250 milionów łodyg róż. Co roku linie Emirates SkyCargo zwiększają oferowanie na głównych trasach przewozu kwiatów, umożliwiając transport zwiększonych ładunków do Aalsmeer – największej na świecie giełdy kwiatowej, która znajduje się pod Amsterdamem – a stamtąd dalej do innych miast.
W tygodniu przed tegorocznymi Walentynkami przewoźnik wprowadził cztery samoloty towarowe oprócz codziennego regularnego połączenia na trasie z Nairobi, przewożąc do Amsterdamu niemal 350 dodatkowych ton kwiatów. W związku z większym zapotrzebowaniem przed świętem zakochanych linie zwiększyły także zdolność przewozową na trasie z Quito w Ekwadorze do Amsterdamu, uzupełniając trzy połączenia towarowe tygodniowo dodatkowymi przelotami.
Ułatwiając globalny eksport kwiatów z krajów takich jak Kenia i Ekwador, linie Emirates SkyCargo mają istotny wkład w rozwój gospodarczy regionów, w których uprawa roślin stanowi ważną gałąź lokalnego przemysłu. W branży kwiaciarskiej znalazło zatrudnienie około pół miliona osób w Kenii i ponad 100 tysięcy w Ekwadorze.
Łańcuch chłodniczy a kwiaty
Podróż kwiatów zazwyczaj rozpoczyna się w gospodarstwie, gdzie zbiera się je ręcznie. Następnie świeżo zebrane kwiaty są sortowane, układane w bukiety i ręcznie pakowane do pudełek, które później zostaną załadowane do samolotu. Aby zapewnić maksymalną świeżość i trwałość, w ładowni panuje temperatura 1-3 stopni Celsjusza.
Linie Emirates SkyCargo oferują szereg innowacyjnych rozwiązań chłodniczych, zapewniając odpowiednią temperaturę kwiatów na całej trasie przewozu. Należy do nich powłoka ochronna White Cover, która pozwala ograniczyć koszty i jest przyjazna dla środowiska. Powłoka chroni towary wrażliwe na temperatury przed nagrzewaniem się promieniami słonecznymi podczas transportu, jest wodoodporna, a jednocześnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu doskonale nadaje się do przewozu kwiatów. Transportem i załadunkiem kwiatów zajmuje się wyszkolony personel Emirates SkyCargo, który pomaga zachować integralność produktów w czasie przewozu.
Emirates SkyCargo pozostaje liderem wśród przewoźników cargo, dysponując flotą 256 nowoczesnych samolotów, w tym 15 samolotów towarowych – 13 Boeingów 777-F i dwóch Boeingów 747-400ERF. Przewoźnik oferuje także różne specjalistyczne rozwiązania transportowe klientom z najróżniejszych branż, takich jak przemysł farmaceutyczny czy motoryzacyjny.
dostarczył infoWire.pl