Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-03-21

A A A POLEĆ DRUKUJ

Urządzenia ułatwiające diagnostykę pacjenta ze Złotymi Medalami Targów Salmed

 

Elektrokardiograf z modułem pulsoksymetrycznym, rejestrator ciśnienia ze specjalnym oprogramowaniem czy nowoczesny otoskop – producenci takich m.in. innowacyjnych rozwiązań medycznych to laureaci tegorocznej edycji Złotych Medali Targów Salmed. Organizowana od 23 do 25 marca impreza jest najważniejszym wydarzeniem dla producentów, sprzedawców czy nabywców wysoko wyspecjalizowanego sprzętu medycznego w tej części Europy. Nagrodzeni Złotym Medalem to producenci z Polski, która dziś należy do najdynamiczniej rozwijających się rynków produkcji technologicznego wyposażenia szpitali, przychodni czy gabinetów lekarskich.

Elektrokardiograf AsCARD Grey v.07.305P z modułem pulsoksymetrycznym i rejestrator ciśnienia ASPEL 308 ABPM v.101 z oprogramowaniem ASPEL 508 ABPM v.101 – to dwa nagrodzone Złotym Medalem Targów Salmed rozwiązania, stworzone przez zajmującą się opracowywaniem i produkcją wyspecjalizowanych urządzeń medycznych, działającą od 36 lat, małopolską firmę Aspel.

Usprawnić pracę diagnostyków

Główną zaletą elektrokardiografu jest znaczne przyśpieszenie i usprawnienie pracy konsultanta, bowiem zlecone przez niego w programie komputerowym w swoim gabinecie badanie trafia do aparatu EKG, a aparat znajdujący się w miejscu zabiegowym po wykonaniu badania sam je wysyła do osoby zlecającej. W dobie pandemii Covid-19, elektrokardiograf pozwala niezwłocznie oceniać stan pacjenta i podjąć odpowiednie kroki, aby móc ratować zdrowie i życie. Z kolei rejestrator ciśnienia umożliwia wykonanie oceny ciśnienia tętniczego krwi metodą oscylometryczną u pacjentów dorosłych, a przede wszystkim kobiet w ciąży. Zawiera intuicyjne funkcje, co ułatwia pracę w klinikach, szpitalach, ośrodkach ambulatoryjnych i gabinetach specjalistycznych. Współpracuje przy tym m in z najpopularniejszymi w Polsce systemami szpitalnymi.

- Nasza firma, do dziś, aktywnie bierze udział we wszystkich edycjach targów Salmed. Otrzymanie kolejnych wyróżnień pozwala nam realizować dalszą, spójną strategię i efektywnie odpowiedzieć na wyzwania otaczającego nas świata. Jest to dodatkowa szansa, która umożliwia nam zbudowanie przewagi konkurencyjnej, szansa, która otwiera drogę do osiągania jeszcze lepszych wyników – przyznaje Bartosz Lach z firmy Aspel.

Złote Medale otrzymały też bezprzewodowa, ultradźwiękowa stacja pomiaru wzrostu i wagi oraz także niewymagająca specjalnego podłączenia medyczna waga podnośnikowa firmy Charder Ltd (Sklep dla Lekarza) czy otoskop LuxaScope Auris CCT LED firmy LUXAMED.

Te szczególne wyróżnienia co roku wędrują do zgłaszanych do medalowego konkursu polskich producentów sprzętu medycznego, którzy wystawiają swoje produkty na Targach Salmed.

Złoty Medal Grupy MTP na targach SALMED ma szczególne znaczenie. Sąd konkursowy  docenia te produkty, które mają realny wpływ na współczesną medycynę i dobro pacjenta. Oczywiście nagroda oznacza także pakiet korzyści dla wystawcy. Zwiększone zainteresowanie wyróżnionymi urządzeniami owocuje zwykle m.in. wzrostem ich sprzedaży czy zdobyciem nowych rynków przez ich producentów – mówi Paulina Pietrzak, dyrektor Targów Salmed.

Niezależna komisja wyłania laureatów

W bardzo wymagającej procedurze, wyboru laureatów Złotych Medali Salmed dokonuje specjalna komisja konkursowa. W jej skład wchodzą eksperci zajmujący się zarówno technologiami, jak i samym leczeniem. Jak co roku, przed nimi trudne zadanie: wyróżnić najbardziej obiecujące i efektywne, zwłaszcza dla medycyny, rozwiązanie.

- Co dwa lata w Poznaniu ma miejsce prezentacja aparatury, instrumentariów na wyposażenie Klinik, Szpitali i gabinetów oraz laboratoriów – SALMED – przypomina prof. dr hab. Stefan Sajdak, przewodniczący Sądu Konkursowego, na co dzień Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa, kierownik Kliniki Ginekologii Operacyjnej, Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu. Zwraca uwagę, że jest to nie tylko promocja najlepszych, ale też prezentacja innowacyjnych myśli technicznych, mających na celu ułatwienie profesjonalnej opieki medycznej oraz skorzystanie przez rzesze pacjentów z nowoczesnych metod diagnostyczno-terapeutycznych. - SALMED umożliwia zaznajomienie profesjonalistów medycznych z najnowszymi osiągnięciami oraz umożliwia pozycjonowanie najlepszych firm na tym trudnym rynku – wskazuje i zaznacza, że w SALMEDZIE biorą udział najlepsi. - Jednak, spośród nich wybrani zostają wybitni laureaci, nagrodzeni przez Kapitułę – przypomina profesor Stefan Sajdak, gratulując jednocześnie tegorocznym laureatom - Jestem głęboko przekonany, że udział w tegorocznej edycji SALMED 2022 przyczyni się do ich sukcesu rynkowego – mówi Prof. dr hab. Stefan Sajdak.

Polscy producenci rosną w siłę

Rynek producentów specjalistycznego sprzętu medycznego w Polsce należy do najbardziej atrakcyjnych w tej części Europy. Według Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, sprzedaż polskich wyrobów medycznych, a zwłaszcza sprzętu, na rynkach zagranicznych stale rośnie. W ciągu zaledwie 5 lat jego eksport podwoił się, osiągając w 2019 roku blisko 2,5 mld euro. Sprzedaż medycznych rozwiązań technologicznych do krajów spoza UE dorównuje prawie sprzedaży na rynkach UE, które to w poprzednich latach dominowały w eksporcie. 60% ich sprzedaży to wyroby i rozwiązania eksportowane za granicę. Do zalet polskich produktów niewątpliwie zaliczyć można wysoką jakość w połączeniu z przystępną ceną, niezawodność, kompatybilność z wyrobami innych producentów oraz elastyczność w podejściu do wymagań klienta. Główne kategorie produktów obejmują m.in. sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, narzędzia medyczne i weterynaryjne, meble szpitalne, wyposażenie sal operacyjnych i oddziałów intensywnej terapii, a także urządzenia diagnostyczne (aparaty rentgenowskie i skanery ultradźwiękowe), sprzęt jednorazowego użytku, a ostatnio –  także urządzenia i usługi telemedyczne. Cenią je m.in. w USA, Niemczech, Danii, Wielkej Brytanii, Rosji, Chinach czy Meksyku. Część polskich producentów to de facto firmy globalne, sprzedające już swoje wyroby do blisko stu krajów na pięciu kontynentach. Większość z nich to małe i średnie firmy – takie jak właśnie laureaci tegorocznych Złotych Medali Salmed.

Targi Salmed – trampoliną sukcesu rynkowego

Organizowane na terenie należącym do Grupy MTP Targi Sprzętu Medycznego Salmed to najważniejsza w Polsce impreza, na której prezentowane są najnowsze osiągnięcia technologiczne polskiego rynku medycznego. W tym roku Salmed rozpocznie się 23 marca i potrwa do 25 – go. To także okazja do nawiązywania i podtrzymywania bezpośrednich kontaktów między producentami czy sprzedawcami stosowanych w medycynie rozwiązań technologicznych a ich nabywcami czyli placówkami służby zdrowia czy specjalistycznymi gabinetami lekarskimi. W centrum ich zainteresowania jest zawsze innowacyjność połączona z funkcjonalnością. Swój udział zapowiedziało na nich w tym roku 130 producentów i dystrybutorów wyspecjalizowanych urządzeń i służącemu im wyposażenia medycznego.





Słowa kluczowe:Targi Salmed

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS