Jak sprawić, by najlepsze stało się jeszcze lepsze? Odpowiedź brzmi: słuchać, patrzeć i uczyć się. Efekt: nowy system szaf pełnogabarytowych VX25. Od początku pracy nad nowym produktem kluczową rolę odgrywały naukowe analizy procesów warsztatowych w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, ścisły dialog z klientami oraz doradztwo ze strony rady klientów Rittal.
Warszawa, 12 czerwca 2018 – Przed opracowaniem nowej szafy pełnogabarytowej VX25 Rittal zainicjował trwające rok badania terenowe na trzech kontynentach. Wspólnie z instytutem PMO Usability-Engineering & Organisations-Entwicklung z Monachium przeprowadzono badania terenowe wśród licznych konstruktorów aparatury rozdzielczej i sterowniczej.
Badacze dokumentowali pisemnie, na zdjęciach i filmach codzienną pracę firm w Niemczech, USA oraz Chinach – w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. W rezultacie powstało 150 konkretnych wymogów dotyczących nowej szafy, które Rittal uzupełnił również o ustalenia ze współpracującą z firmą Radą Klientów.
Zredukowanie złożoności
Według kierownika projektu w Schubs Steuerungstechnik GmbH – Holgera Mrzyglodzik –zdecydowaną zaletą nowego systemu szaf pełnogabarytowych jest znacznie zmniejszona liczba komponentów montażowych oraz zwiększona funkcjonalność. Zastosowanie w nowym rozwiązaniu kompleksowej, ciągłej siatki wymiarowej 25 mm sprawia, że we wszystkich płaszczyznach i poza granicami szafy zmniejsza się liczba pojedynczych części (około 40% mniej).
Łatwy montaż
Szafa VX25 jest lepsza niż jej poprzednia wersja TS 8 m.in. ze względu na bardziej przyjazny dla użytkownika montaż. Nowy profil ramy z siatką 25 mm jest stosowany kompleksowo co sprawia, że zabudowa szafy stała się znacznie elastyczniejsza. Poza tym istnieje też możliwość łatwiejszego instalowania takich komponentów jak: ściany działowe i grodziowe, osłony zabezpieczenia przed dotykiem (także z tyłu) oraz płyt montażowych od tyłu.
Montaż szafy VX25 nie wymaga wiele czasu oraz nie jest skomplikowany. Dla przykładu montaż i demontaż drzwi możliwy jest bez żadnych narzędzi. Bez narzędzi montuje się również nowy system uchwytów drzwiowych snap-on - kilkoma ruchami ręki.
Różnorodne zastosowania
Zalety są widoczne także w praktyce – szafa VX25 ma bardziej wszechstronne zastosowanie. Dzięki współpracy ze specjalistami z zewnątrz i klientami Rittal mógł opracować nowy system szaf sterowniczych, który od samego początku spotyka się z akceptacją Klientów i montażystów. Głównym celem przy jej tworzeniu był zapewnienie klientom maksimum korzyści.
O Rittal
Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).
Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.
Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.
Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.
Spółka Rittal Sp. z o.o. została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.
Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com