SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PBC przestały publikować dane o nakładach

Polskie Badania Czytelnictwa wprowadziły zmiany w Regulaminie Kontroli Rozpowszechniania Prasy. Wśród zmian jest inny sposób liczenia średniej sprzedaży dzienników, a także zaprzestanie raportowania o wysokości nakładu tytułów. - W dobie prasy cyfrowej nakład jest coraz bardziej wątpliwym miernikiem skuteczności, zasięgu i popularności tytułu, a tym samym jego pozycji rynkowej - ocenia prof. Tadeusz Kowalski.

Dołącz do dyskusji: PBC przestały publikować dane o nakładach

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Afikas
Nakład pokazuje co o tytule myśli wydawca.
Sprzedaż pokazuje, co o tytule myśli rynek.
odpowiedź
User
Łukasz
Upadek prasy papierowej przy stale rosnących kosztach samego tylko papieru jest bardzo bliski. Gazety są drogie, więc ludzie nie kupują, szukając bezpłatnych newsów i treści w sieci. To nie jest czas na dzienniki i. tygodniki. Koło się zamyka wraz redakcjami klepiącymi coraz większą biedę


Co gorsza, również gazety, żeby utrzymać przynajmniej nadal na opłacalnym poziomie, sprzedaż nastawili się głównie na pisma plotkarskie, bo to nie oszukujmy się osoby medialne aktorzy czy też wokaliści albo co jest najgorsze osoby, które nie mają praktycznie żadnego dorobku, tylko lasują się na różnego rodzaju wydarzeniach, dominują polskie media co też udawania ostatnia sprzedaż gazet.

Więc i bezpłatne informacje z Internetu coraz bardziej są clickbaitem, które mają za zadanie przyciągnąć komentujących swoim tytułem, a nie koniecznie treścią i sprawdzonymi faktami i tak też się toczy błędne koło zarówno w tradycyjnych gazetach, jak i Internecie.
odpowiedź
User
Eros
Przy wprowadzaniu zmian były uwzględniane oczekiwania wydawców, domów mediowych i reklamodawców” -

chyba Mimimichnika... ten kraj przez grubą jręskę nigdy nie wyjdzie z tego GWna, od uczelni po szpitale
odpowiedź