„Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio
Postawienie w stan likwidacji lokalnych rozgłośni radiowych to szansa na ocenę ich sytuacji finansowej. Weryfikację sposobów zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń. I na walkę z upolitycznieniem, które za rządów PiS osiągnęło taki stopień, że nawet prezentacja kultury, była mu podporządkowana. W jakim kierunku powinno pójść „nowe” radio regionalne, żeby spełniało swoje zadania informacyjne, kulturotwórcze i sprzyjało budowaniu społeczeństwa obywatelskiego? Jak powinno być finansowane? Pytamy medioznawców.
Dołącz do dyskusji: „Polskiego BBC nie ma i nie będzie”. Ekspertów pytamy: jak naprawić radio
Do faktów należy, że z 49,5 mln. słuchaczy przypada na BBC Radio 1 ponad 7,7 mln. słuchaczy a na BBC Radio 2 ok. 13,5 mln. słuchaczy. Warto jeszcze dodać, że BBC Radio 4 wraz z 4 Extra korzysta prawie 10 mln. Brytyjczyków. 56 proc. mieszkańców wyspy słucha programy BBC a całkowity czas słuchania w jej całkowitym obszarze objętym badaniem TSA wynosi 43,8 proc. Czyli BBC stawia na program dla wszystkich słuchaczy a Polskie Radio na awangardę, bo inne stacje zabrały im słuchaczy a oni nie potrafią ich odzyskać.
Z komentarza wnioskuję że nie słuchasz Czwórki, nie jest idealna ale nie ma alternatywy, tylko stacje akademickie w większych miastach. Dla mnie Jedynka, Trójka i PR24 to darmozjady, którą nie włączysz to gadanina, za miliony złotych.
Wprowadzili formułę TKM i to wszystko.