SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce rośnie sprzedaż odbiorników radiowych. Udział DAB+ to 6,7 proc.

Rynek urządzeń pozwalających na odbiór stacji radiowych  w FM, DAB+ czy przez internet wyniósł w 2023 roku 1,1 mln sztuk - wynika z danych GfK udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl. To wzrost o 14 proc. w porównaniu z 2022 rokiem.

Dołącz do dyskusji: W Polsce rośnie sprzedaż odbiorników radiowych. Udział DAB+ to 6,7 proc.

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aaa
DAB to jakość kołchoźników. I jeśli utrzymany ma być abonament albo inny rodzaj opłaty za korzystanie z radia, to dlaczego mam płacić (i to więcej) za gorszą jakość? Internet mnie nie interesuje. Po to mam odbiornik radiowy, by z niego korzystać i za jego używanie płacę. A w postaci DAB otrzymuję nędzną jakość dźwięku w porównaniu z FM. Na UKF nic mi nie syczy. Zmień antenę.


Na pewno to jakość lepsza, niż kołchoźników. Nawet z bitrate MUX Polskiego Radia (chyba 96 kb/s) jakość jest lepsza, niż na FM. Słychać pogorszenie sygnału, gdy radio przełącza się na FM, gdy znika zasięg DAB. Zaś 112 kb/s (np DABCOM), sygnał jest bardzo dobry...


Jezuuuu, ten kołchoźnik to ironia. A jeśli dla ciebie 112 kb/s do słuchania muzyki to bardzo dobra jakość, to nie mamy o czym mówić :-))))))))))))))))
odpowiedź
User
aaa
Nawet z bitrate MUX Polskiego Radia (chyba 96 kb/s) jakość jest lepsza, niż na FM.


Co ty pitolisz? Trójka na FM to 192 kb/s.
odpowiedź
User
kompresja niszczy
Nawet z bitrate MUX Polskiego Radia (chyba 96 kb/s) jakość jest lepsza, niż na FM.


Co ty pitolisz? Trójka na FM to 192 kb/s.


Dobry dosył audio to minimum 256kbps, wszystko poniżej to dykta. Cofanie się.
odpowiedź